מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים אשר נחנך בשלהי תשס"ז מבטא את מחויבות הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן לקידום התארים המחקריים במשפטים מתוך כוונה להכין את בוגריו לעמדות מנהיגות בתחומי השפיטה, הממשל, הארגונים החברתיים, הכלכלה והפרקטיקה המשפטית.

המרכז מציע מגוון תכניות לימוד לתלמידי מחקר בשלוש מסגרות: לימודים לקראת תואר שני עם תזה; לימודי תואר שלישי; ומסלול ישיר לתואר שלישי, אשר מכשירים מומחים בשדות המשפט השונים. המרכז משמש כחממה לעילית המשפטית של ישראל ומהווה מוקד של יצירה מחקרית עשירה של סטודנטים שמרביתם מקדישים את כל זמנם למחקר. תוצרי המחקרים המבוצעים במרכז יניבו ספרים ומאמרים וירימו בכך תרומה חשובה לא רק לספרות המשפטית הישראלית והבינלאומית, אלא גם לחברה ולתרבות בישראל באופן כללי.

בשונה מתכניות אחרות ללימודי משפט מתקדמים בישראל וממרבית התכניות בעולם, תכנית הלימודים של מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים גובשה במיוחד על-מנת להשיג מטרות אלה. היא כוללת אוסף עשיר של קורסים ייעודיים בעברית ובאנגלית הנלמדים בכיתות קטנות וכן סדנאות וסמינרים. תכנית לימודים זו נבנתה כדי לספק לתלמידי המרכז כלים לקידום המשימה המחקרית שלהם בסביבה העוברת הליכים מתמשכים של התמקצעות וגלובליזציה. כל אלה מועברים על ידי סגל ההוראה המוביל בישראל, כאשר הוא מתוגבר במספר משמעותי של פרופסורים נספחים ופרופסורים אורחים ממיטב האוניברסיטאות בעולם.

הקבוצה המחקרית הצעירה והתוססת של המרכז נהנית ממלגות קיום (המותנות בהקדשת זמן מלא למחקר), מסביבת עבודה תומכת הבאה לידי ביטוי בספריה ברמה בינלאומית ובחדרי עבודה ייעודיים באגף פרנסיס ומאיר-פרנס מינקוף, וכמובן מהנחיה ולימודים ברמה אקדמית בינלאומית על ידי מיטב החוקרים והמרצים. 


כחלק ממסלול ההכשרה לדוקטורט, יכולים המעוניינים לבלות סמסטר מחקר באוניברסיטאות עילית כגון ייל והארוורד. השילוב של סמסטר כזה עם תכנית יעודית ועשירה, במסגרתה נחשפים תלמידי המרכז לעשרות מומחים ידועי שם למשפטים ממיטב בתי-הספר בעולם, הופך את התכנית שמציע המרכז לחלופה אטרקטיבית במיוחד ללימודים מתקדמים בחו"ל.


עמיתי מיתר הינה קבוצה נבחרת של תלמידי תואר שני ושלישי, מצטיינים, במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים.

 
 
מרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים בפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב
 
 
© MEITAR COLLECTION, 2023